Cum sa faci Bani Forum

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Aug 09, 2011 8:45 am 
Neconectat
Incepator falit
Incepator falit

Am castigat bani din: porumbei
Ma gandeam zilele trecute la o ideie interesanta despre cum sa castigi bani crescand pasari mici de apartament.
Avantajele cresterii pasarilor exotice sunt ca acestea nu necesita spatii mari ( casa, curte ) pentru a fi crescute si , nu in ultimul rand, cresterea pasarilor este o ocupatie foarte placuta pentru proprietar :)

Ideia mi-a venit navigand pe un site australian despre pasari si animale mici in care era o pagina cu sute de mesaje postate pentru vanzare sau cumparare de animale.

Daca exista cerere pe piata, de ce sa nu ne apucam de cresterea pasarilor pentru profit ? :)

Tot ce am avea nevoie ar fi vreo 10 custi de crestere si o investitie initiala mica pentru a cumpara o pereche de papagali ( nu neaparat papagali, dar acestia sunt prima ideie care mi-a venit in minte ).

In momentul in care acestia incep sa se inmulteasca ne vom face un site si vom publica primele anunturi. Desigur putem sa publicam anunturile si pe alte site-uri care se ocupa cu asa ceva.

Eu zic ca ar fi o afacere profitabila. Voi ce credeti ?

Trimite prietenilor de pe FacebookCiripeste asta pe Twitter
Sus

MesajScris: Mar Aug 09, 2011 9:13 am 
Neconectat
Incepator falit
Incepator falit

Am castigat bani din: afaceri cu carti
Eu zic sa iti faci intai un site de anunturi in care doritorii sa posteze anunturile lor. Daca vei vedea ca exista o piata cum trebuie ca cerere, atunci baga-te in afaceri cu pasari mici.
Daca nu, pastrezi site-ul si tot nu iesi in pierdere.

Ai facut un calcul estimativ sa vezi cat te costa custile , pasarile, mancarea lor/ luna , vaccinuri si asa mai departe.
Pune-le pe toate pe hartie si vino dupa aia cu ceva concret. In felul acesta iti vei face o imagine de ansamblu a afacerii tale cu pasari exotice.

Ca sa nu ai dezamagiri mai tarziu. Opinia mea este ca se pot castiga bani din pasari, dar trebuie sa demarezi cu prudenta :)

Sus

MesajScris: Mar Aug 09, 2011 9:52 am 
Neconectat
Incepator falit
Incepator falit

Am castigat bani din: concursuri
Ideia ta de afaceri este foarte buna. Majoritatea romanilor locuiesc la bloc si nu-si permit animale de companie de talie mare.

Un papagal dragalas intr-un colt al bucatariei insa e o chestie pe care oricine si-o poate permite. Nu te lasa descurajat ca dupa parerea mea nu gresesti deloc.
Succes !!! :D

Sus

MesajScris: Mar Aug 09, 2011 5:03 pm 
Neconectat
Incepator falit
Incepator falit

Am castigat bani din: ink NU
Fantastic.Nu stiam ca se pot face bani si din papagali . Se poate trai din asa ceva ? :)
Cam cat ar costa o pereche de papagali?
Aveti din aceia de pe Amazon ? Adica mai mari :D Sau doar din cei pitici ...
Cat dureaza pana incep sa vorbeasca ?

Sus

Subiectul mesajului: Idei de afaceri cu bani putini
Primii pasi in bani
Vezi subiect - Afaceri Profitabile cu Pasari de Apartament

Am castigat bani din: Idei de afaceri

Salut ,
Nu sunt de deloc acord cu modul cum gandesti. Ideile tale de afaceri sunt asa si asa. Trebuie sa mai insisti.
Munca la domiciliu nu este pentru oricine. Am o cunostinta care lucreaza acasa si castiga bani online.
Am reusit si eu sa castig bani acasa, dar faci bani online numai daca esti serios.

Sus
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2